Již tradičně se 14. a 15. srpna můžete těšit i na bohatý doprovodný program pro celou rodinu na Palackého náměstí. Čekají na vás hudební vystoupení (Sendwitch, Jan Vančura a Plavci, kutnohorský Orchestr Jaroslava Ježka, Gipsy.cz nebo Rhytm Kings), soutěže i slavnostní vyhlášení oceněných výrobců Regionální potravina Středočeská a stánky s výrobky nesoucí značky kvality.

Jak probíhají závody?

V sobotu a v neděli se uskuteční závod do vrchu Kaňk se startem u hotelu Kréta v Lorecké ulici. Auta jsou výkonnostně naprosto rozdílná, a proto zde nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola (dvě v sobotu a dvě v neděli) ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Spanilá jízda po okolí Kutné Hory

Nejen obyvatelé a návštěvníci Kutné Hory se mohou těšit na půvab starých časů v podobě krásných aut a výpravných kostýmů. Pokud zrovna nestíháte být v centru dění v Kutné Hoře, nenechte si ujít sobotní spanilou jízdu, která tentokrát povede do Muzea českého venkova na půvabný zámek Kačina. Auta vyjíždí cca ve 14:00 hodin z Palackého náměstí v Kutné Hoře. Cesta tam prochází těmito městy a obcemi: Kutná Hora – Malín – Hlízov – Starý Kolín – Svatá Kateřina – Svatý Mikuláš – zámek Kačina, cesta zpět povede přes města a obce Svatý Mikuláš – Rohozec – Žehušice – Druhanice – Chotusice – Ovčáry – Nové Dvory. Večer se opět všichni sejdou na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

close Program Veteran Rallye Kutná Hora 2021 info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Program Veteran Rallye Kutná Hora 2021