Automobily i jejich dobově oděnou posádku čeká tradiční program v podobě závodů do vrchu Kaňk, které se uskuteční v sobotu i v neděli od 10 hodin. Startovat budou na autobusovém nádraží a jejich cílem bude kruhový objezd na Kaňku u restaurace Pašinka. „Auta jsou výkonnostně rozdílná, a proto zde nevítězí ten nejrychlejší. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna čtyři kola ve stejném čase. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému,“ vysvětlila ředitelka závodu Mariana Pohlová.

Řidiči tak musí v těchto dnech počítat s dopravním omezením. Obousměrně bude uzavřena tato část silnice číslo III/033221, oba dny od 9.30 do 12.30 hodin. Objízdná trasa povede přes Sedlec a je třeba počítat s tím, že se po ní budou závodníci vracet z cíle zpět na start.

Automobily se ale v sobotu odpoledne vydají na spanilou jízdu i za hranice Kutné Hory. Jejich cílem bude tradičně žlebský zámek.

Záštitu nad rallye opět převzalo Národní technické muzeum. „Letos poprvé se bude předávat speciální Cena generálního ředitele Národního technického muzea, kterým je v současné době Karel Ksandr,“ prozradila ředitelka s tím, že předání ceny se uskuteční v neděli od 14 hodin na Palackého náměstí. To ovšem není jediná novinka. „Lidé nás nově najdou také na Instagramu,“ dodala.

Veteran Rallye doprovodí i bohatý program na Palackého náměstí. Po celý víkend bude na náměstí Regionální festival kvalitních potravin. Na pódiu se budou zdobit palačinky či pojídat ovocné knedlíky. Připravena jsou však i kulturní vystoupení. Pozvání přijali Divadélko Kůzle, Petra Černocká, Děda Mládek Illegal Band nebo kapela O5ARADEČEK.