Přestože v Čáslavi zastupují různé církve, neváhali se domluvit a promluvili z radničního balkónu k účastníkům benefičního koncertu Pro Ukrajinu, který se konal na Žižkově náměstí. Dále se svými spolupracovníky a podporovateli zorganizovali materiální i finanční sbírku.

Katolický farář ukrajinského původu Dmytro Romanovský žije v České republice od sedmi let. Donedávna působil v rámci Římskokatolické farnosti - arciděkanství Kutná Hora, od loňského roku působí ve farnosti v Čáslavi. S dalšími spolupracovníky odvezli nejpotřebnějších věci do ukrajinského města Drohobyč.

Z benefičního koncertu 'Pro Ukrajinu' před budovou radnice na Žižkově náměstí v Čáslavi.
OBRAZEM: V Čáslavi se uskutečnil benefiční koncert Pro Ukrajinu. Měl úspěch

Drahomíra Dušková Havlíčková je farářkou Českobratrské církve evangelické v Čáslavi. Jejím posláním je být s lidmi v jejich trápení, radostech, v důležitých etapách života. A právě proto podpořila finanční sbírku Diakonie Českobratrské církve evangelické v Čáslavi, která dlouhodobě spolupracuje s organizacemi na Ukrajině. Vybrané peníze byly investovány na pomoc válkou zasaženým dětem.

Zdroj: Youtube

Staršovstvo sboru nabídlo 15 až 20 míst pro válečné uprchlíky z Ukrajiny ve sborových prostorech. Čáslavská Diakonie i jednotlivci nabídli dalších 20 až 30 míst. Symbolickou akcí bylo fotografování dětí před kostelem s ukrajinskými a českými vlajkami, které namalovaly během týdne na biblických hodinách. Na ně napsaly vzkazy krajanům do českých vesnic Bohemky a Veselynivky, kde jsou české evangelické sbory.

Katolický kněz ukrajinského původu Dmytro Romanovský.
Rus ničemu jinému než síle neporozumí, upozorňuje kněz ukrajinského původu