Parkování bez poplatku

Lidé přijíždějící do centra Kutné Hory nemusí nyní platit za parkování. O dočasném zrušení poplatků za parkování v městské části Vnitřní město rozhodlo ve čtvrtek 26. března vedení kutnohorské radnice. Stalo se tak v souvislosti s mimořádnými opatřeními boje proti koronaviru.

Foxconn daroval městu respirátory

Společnost Foxconn darovala městu Kutná Hora 1200 respirátorů FFP 2. Většina z nich putovala do kutnohorské nemocnice, kde najdou využití na jednotlivých odděleních a ambulanCích. Využijí je také záchranáři. Dvě stovky respirátorů jsou určeny pro strážníky městské policie a další pracovníky v první linii.

Žáci pořádají koncerty z obýváku

Tak jako ostatní základní umělecké školy v zemi, je i Základní umělecká škola Jana Ladislava Dusíka  v Čáslavi pro své žáky uzavřena. Ti ale doma nezahálí a hru na nástroje pilují se svými rodiči. Nyní dokonce uspořádali koncerty z obýváku, které je možné zhlédnout prostřednictvím facebooku Čáslav – město, které máme rádi.

Nemocnice má svůj facebook

Aby mohli lidé sledovat aktuální dění v Městské nemocnici Čáslav, byl nově založen její facebookový profil. Jako jedna z prvních informací se zde objevilo, že v nemocnici bylo vytvořeno infekční oddělení přesunem oddělení LDN do hlavní budovy. Nové oddělení infekce nyní slouží jako "záchytná" stanice pro pacienty s možnou nákazou Covid -19.

Online reportáž

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in