KUTNOHORSKO

Den Středočeského kraje v GASK
Kdy: sobota 28. října, neděle 29. října 10 - 18.00
Kde: Galerie Středočeského kraje (GASK), Kutná Hora
Za kolik: 1 Kč
Proč přijít: Na 28. října připadá nejen státní svátek, ale také Den Středočeského kraje. Během víkendu 28.–29. října bude Galerii GASK mimořádně vystavena replika Svatováclavské koruny. Prohlídka bude, stejně jako návštěva stálé expozice GASK Stavy mysli / Za obrazem, v tomto termínu za symbolickou 1 Kč. Kromě toho je pro návštěvníky připravena sleva 20 % na dárkové předměty GASK, výstavní katalogy a vybrané tituly v místním Book Shopu.

Vernisáž výstavy Stanislav Podhrázský a přátelé v Galerii Středočeského kraje 21. října 2023:

Vernisáž výstavy Stanislav Podhrázský a přátelé v Galerii Středočeského kraje, Kutná Hora 21. října 2023 | Video: Jan Šmok

Den Středočeského kraje v Českém muzeu stříbra
Kdy: sobota 28. října 9 - 17.00
Kde: České muzeum stříbra, Kutná Hora
Za kolik: 1 Kč
Proč přijít: 28. října můžete navštívit výstavy a expozice (vyjma dolu) za pouhou 1 Kč. Zároveň vás čeká bohatý doprovodný program na Hrádku, po celý den bude probíhat burza knih, v 11 a 13 hodin vás Josef Kremla provede výstavou Co nového v muzeu, v 15 hodin pak můžete přijít na přednášku Lenky Mazačové, která představí činnost Odbojové skupiny NOS na Kutnohorsku a osobnost Josefa Strnada. Za pouhou korunu si také můžete prohlédnout expozice v Kamenném domě.

Kutnohorské muzeum stříbra láká k návštěvě:

| Video: Youtube

Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby
Kdy: v sobotu 28. října a v neděli 29. října 9 - 16.00
Kde: zámek Žleby
Za kolik: 220 Kč základní vstupné, 180 Kč snížené vstupné I., 70 Kč snížené vstupné II.
Proč přijít: Součástí standardního prvního prohlídkového okruhu bude návštěva plně zprovozněné a provoněné zámecké kuchyně. Kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech se postarají nejen o doprovodný program, ale i o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých.

Zámek Žleby:

| Video: Youtube

Halloween v pivovaru
Kdy: sobota 29. října 14 - 18.00
Kde: Pivovar a kavárna Holanďan, Hlízov 230
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: Na své si přijdou všichni, od dospělých, které čeká výborné řemeslné pivo z místního pivovaru po děti, pro které jsou připraveny soutěže, tvořivé dílny a doprovodný program.Připravena je tématická výzdoba, hudba, drobné občerstvení, dílničky pro děti, malování na obličej. Soutěž o nejlepší masku a o nejhrozivější pohoštění. Kreativita vítána.

Z koncertu Lady & Gentlemen v hlízovském pivovaru Holanďan:

Kapela Lady & Gentlemen v hlízovském pivovaru Holanďan. | Video: Richard Karban

Čokoláda Lidka slaví narozeniny
Kdy: sobota 28. října 10 - 22.00
Kde: Muzeum čokolády & čokoládovna Kutná Hora
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: Kutnohorská čokoláda Lidka slaví hned dvoje narozeniny. 105 let od začátku výroby v Kutné Hoře a 5 let od jejího obnovení. A to už si zaslouží pořádnou oslavu. Přijďte slavit i vy! Připraven je bohatý celodenní program. Podrobnosti najdete ZDE.

Muzeum kutnohorské čokolády:

| Video: Youtube

KOLÍNSKO

Den Středočeského kraje v Regionálním muzeu v Kolíně
Kdy: sobota 28. října 10 - 17.00
Kde: Regionální muzeum v Kolíně
Za kolik: 1 Kč
Proč přijít: Regionální muzeum v Kolíně si pro vás v sobotu 28. října připravilo sváteční program se vstupným za 1 Kč. Kromě probíhajících výstav bude v každé z budov připravena i aktivita pro rodiny s dětmi. Pouze na jeden den bude vystaven zkušební exemplář monumentální textilie Hvězdné nebe o velikosti zhruba 4 x 2 metry. Více informací najdete ZDE.

Regionální muzeum Kolín:

| Video: Youtube