Vystoupí tým kaskadérů hlásící se k tradici těch, kteří ve vozidlech i na vozidlech svými kousky, nad nimiž se tají dech, začali uchvacovat publikum už před půlstoletím; tehdy se tato vystoupení označovala jako autorodeo. Od té doby se nejen změnilo označení, ale programy prodělaly ohromný skok kupředu. Byť třeba svezení na střeše auta, spojené s proskočením kaskadéra hořící obručí, dokáže dodnes nadchnout stejně jako tehdy. A bez ohledu na to, jestli je divákům pět, osm, osmapadesát nebo osmdesát pět.

Ukázka práce dobrovolných hasičů z Malína na prostranství u společnosti Foxconn v Kutné Hoře.
Obrazem: Hasiči z Malína předvedli své umění u Foxconnu

V Čáslavi své umění představí jak legendy oboru, tak nastupující tváře. Vedle „klasického“ autorodea se vším, co k němu patří, jsou ohlášeny mimo jiné synchronizované rychlé jízdy, drift – nebo třeba akrobacie na autech. Skoky na motorkách v mnoha variacích představí freestyloví jezdci Callum Luxton a Pavel Polášek, v neděli se má připojit ještě Florenc Peissl. Ohlášen je však třeba i efekt odstřelu jedoucího auta bazukou.

Vystoupení se uskuteční v sobotu i v neděli vždy od 16 hodin. Vstupenky stojí 290 Kč; pro děti od čtyř do dvanácti let jsou za 180 Kč. Lístky lze koupit přes Ticketportal nebo na místě v den konání akce od 15 hodin. Divákům organizátoři doporučují vzít s sebou stoličku nebo deku; na místě se však najde i pár laviček nebo zábradlí, o něž se lze opřít.