„Obec nás dlouhodobě šikanuje. Je to od nich schválnost za to, že jsme se dříve nepohodli. Přitom posekat trávu na obecním pozemku je jejich povinnost,“ říká více než osmdesátiletý Horák, jenž spolu s manželkou obývá už desítky let chalupu na návsi ve Vinařích. Ačkoliv sousední pozemky jsou důkladně posekané, ten před Horákovými zůstává hustě zarostlý.

Co se mezi Horákovými a obcí tak hrozného stalo? „Měli jsme spory s našimi sousedy, kteří tvrdili, že pouštíme splašky do dešťové kanalizace. Ačkoliv kontrola ukázala, že to není pravda, obec se postavila na stranu našich sousedů. Tehdejšímu starostovi, jenž dnes dělá místostarostu, jsem zle vynadal,“ popisuje Horák a přiznává, že tehdy nepadala jen právě slušná slova. „Od té doby se mi obec mstí, jak jen může. Někdy si říkám, že to snad ani není normální,“ kroutí hlavou s tím, že jedním z projevů této msty je právě neposekaný trávník.

„A to jsem já byl tím, kdo doporučoval starostovi, ať se téhle funkce ujme,“ vyčítá si Horák.

Reakce obce byla poměrně překvapivá. Tvrzení, že obec daný pozemek nekosí, ačkoliv by měla, protože je jejím majetkem, se starosta Petr Pospíšil totiž ani nesnažil vyvrátit. „My to posekáme,“ řekl ve středu 16. června s tím, že na tento úsek zkrátka zatím nepřišla řada.

Ještěv pondělí 21. června ale vysoká tráva na pozemku zůstávala. „Někdo jen kosou posekal kousek pod okny před průjezd,“ popsal Bedřich Horák.