Kurzy uspořádala Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, přičemž letní semestr, stejně jako ty předchozí, probíhal v konzultačním středisku Městská knihovna Kutná Hora.

Pamětní listy přišel studentům předat místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. „Velmi si všech vážím za to, že něco dělají pro své mozkové závity a jsou i v tomto věku ochotní se stále rozvíjet a růst," nešetřil Josef Viktora slovy chvály.

Ředitelka Městské knihovny Kutná Hora Gabriela Jarkulišová také připomněla, že nedávno byla představena prezentace možné novÉ kutnohorské knihovny Na Náměti. „Končí jedna velká knihovnická epocha. Knížky pomalu přestávají mít ten prim, přestože ještě následujících deset, patnáct let to bude největší objem našich služeb," uvedla Jarkulišová.

Činnost knihovny se tak podle ní výrazně proměňuje „To, že probíhá virtuální univerzita, je toho jenom důkazem," doplnila Jarkulišová.

Téma letního semestru, genealogie, si studenti vybrali sami. Všichni, kteří letní semestr navštěvovali, ho také absolvovali. „S mnoha z nynějších úspěšných absolventů se potkáme i v příštím roce," podotkla Jarkulišová. Ta také prozradila téma příštího semestru Virtuální Univerzity třetího věku. Bude jím Umění rané renesance v Itálii. Bude to cyklus přednášek z dějin umění spjatý s 15. stoletím a s městem Florencie.

Kromě toho bude na podzim Městská knihovna Kutná Hora otvírat další, tentokrát univerzitu volného času, do níž se již teď mohou potencionální zájemci o studium hlásit. Bude zaměřena na lokální historii, která se tentokrát bude zabývat třetí republikou v lokalitě Kutná Hora. Bude se jednat o cyklus přednášek, které uvede Dana Vepřková, ale přednášet bude také například známý historik Jan Kamenář.

Městská knihovna Kutná Hora pořádá kromě vzdělávacích programů také nejrůznější besedy a semináře. „Volíme již i nedělní termíny a jsem mile překvapeni, že vás to baví a knihovnu navštěvujete i v neděli," uvedla Jarkulišová.

Po slavnostním předání pamětních listů z rukou místostarosty se všichni s konferenčního sálu v Dačického domě přestěhovali o pato výš, kde pro ně byla připravena sklenka vína a malé občerstvení.