Park je však staveništěm, kde nikdo nepracuje, a marné se zdají být otázky, co bude dál. Na vině je podle starosty Martina Starého jednak opozice, která svými neustálými připomínkami průběh rekonstrukce zdržuje. „Větší podíl má ale poskytovatel dotace, s nímž se veškeré kroky musí konzultovat a teprve potom mohou jít ke schválení do městské rady,“ řekl k důvodům zpoždění Starý.

Opozice to ale vidí jinak. „Kritizoval jsem stav parku už před časem. Jsem přesvědčen, že park je zbytečně zavřený dva roky a už mohl být dávno opravený. Jeho obnova totiž s celkovou revitalizací Vlašského dvora nijak úzce nesouvisí,“ uvedl opoziční zastupitel Jakub Obraz.

Projekt revitalizace Vlašského dvora se nyní pohnul kupředu, alespoň co se týče expozic. „Bylo odsouhlaseno vyhlášení výběrového řízení na projekt expozic ve Vlašském dvoře. Projekt se týká jakéhosi scénáře, tedy toho, co v těch expozicích všechno má být,“ doplnil.

Předcházela tomu schůzka s opozicí, ale i dalšími zástupci všech politických uskupení napříč celým zastupitelstvem. „S opozicí jsme si to tam vyříkali,“ doplnil starosta Martin Starý s tím, že se schůzky účastnili i administrátoři projektu a diskutovalo se především o tom, zda projekt „pojede“ dál ve své původní podobě anebo skončí. „To by znamenalo nejen vrácení mnohamilionové dotace, ale i dalších prostředků, které jsme už utratili při zpracování projektové dokumentace a podobně,“ řekl Starý.

Opozice si ale stojí za svým: chceme otevřenou a transparentní komunikaci mezi orgány města, úřadem, radou a zastupitelstvem.

Vypadá to ale, že pokud vedení města bude podle jejích požadavků postupovat, rekonstrukci Vlašského dvora se nakonec dokončit podaří. Čas je do roku 2020. Do té doby je nutné získanou dotaci vyčerpat.