„Na větší akce jsme požádali o dotace," řekl starosta Vlkanče Stanislav Pavlas. V plánu je oprava silnice, která vede ve Vlkanči kolem vlakového nádraží. „Na tuto akci se nám podařilo získat dotaci ve výši 50 procent z celkové ceny," upřesnil Pavlas. Rozpočet se vyšplhá na 1,5 milionu korun, dotace tedy činí 750 tisíc korun.

Kozohlody

Další velkou akcí by se mělo stát odbahnění rybníku v Kozohlodech. Rozpočet na tuto akci je spočítán na 2 miliony korun. Zde však musí zastupitelé počkat, jak dopadne žádost o dotaci, která ještě není jistá.

Další úpravy čekají i budovu základní školy ve Vlkanči. Ta prošla v roce 2015 rozsáhlými změnami, ke kterým patřilo mimo jiné i celkové zateplení obvodu pláště budovy, stropu na půdě, měnila se okna, vchodové dveře i dvoje únikové dveře. V původním stavu však zůstala garáž a kotelna. „Tyto prostory se budou rekonstruovat, dojde také k výměně oplocení kolem školy," dodal starosta. Vše by mělo být hotové do listopadu tohoto roku. Přední část plotu však musí být hotova do konce srpna, aby to nijak neohrozilo chod školy, do které opět v září přijdou děti. I budovu mateřské školy čekají úpravy. Zde budou vyměněny troje vchodové dveře.

Přibyslavice

Opravy se dočká i střecha obecní budovy obchodu v Přibyslavicích, jelikož střešní krytina není již delší dobu v uspokojivém stavu. „Stav střechy i celého objektu je velice špatný. V zimě se mrazem utrhl jeden roh budovy a hrozilo spadnutí střechy," řekl Pavlas. Na tuto opravu bylo osloveno celkem pět firem, z nichž byla vybrána firma Pro Doma Čáslav. Ta předložila celkovou cenu na opravu ve výši 188 675 korun bez DPH. I tato rekonstrukce se uskuteční během letošního léta. „ Opravovat se bude v červenci a celá akce bude trvat přibližně týden až čtrnáct dnů," upřesnil na závěr starosta Vlkanče.