Za uplynulé čtyři roky jich ve městě bylo několik. K velkým událostem patřilo rok po volbách otevření zdejšího Domova pro seniory a kapacitou 154 klientů. Místní si na něj museli počkat opravdu dlouho, protože historie výstavby sahá až do roku 1999. Ve stejném roce se podařilo zrekonstruovat Topolovou a Mánesovu ulici, o dva roky později pak Alšovu ulici.

V roce 2017 byla za 1,5 milionu korun zrekonstruovaná lesní cesta K Podmokům, čímž se vyřešili problémy při odvozu dřeva z městských lesů. Uhlířské Janovice ale měly také "svou" kauzu.

V únoru tohoto roku jinak vcelku poklidné uhlířskojanovické vody totiž rozhýbal prodej sálu Kooperativa, kde se čtvrt století konala jedna z největších tanečních soutěží v republice, ale také koncerty, rockové zábavy, hasičské bály a poslední dvě sezony i městský ples. Město ale o koupi Kooperativy zájem neprojevilo a proslýchalo se, že místo tanečního sálu má vyrůst čtyřiadvacet nových bytů. Kooperativu však zatím nikdo nekoupil, a tak se její osud potáhne do dalšího volebního období. „Kooperativa je stále na prodej. Je tam odpojené topení, takže prodloužené a závěrečný ples tanečního kurzu musely být přesunuty do Sázavy,“ uvedl radní Milan Kopecký.

Současná místostarostka a zároveň kandidátka na starostku v nadcházejících komunálních volbách Andrea Brožková ale poukazuje ještě na jiný podstatný problém Uhlířských Janovic, který město trápí už dlouhou řadu let. „Osud sálu Kooperativy je určitě tématem, které spoustu lidí zajímá. Podle mě komunální politikou hýbalo a hýbat bude, jak uspokojivě vyřešit podobu náměstí, aby vyhovovala potřebám občanů a zároveň nekladla překážky pro místní podnikatele,“ řekla Andrea Brožková. Je možné, že právě ona bude tou, která nahradí ve funkci současného starostu Jiřího Buchtu. Ten už dříve uvedl, že kandidovat znovu nebude, důvod ale neprozradil.

Co se za poslední čtyři roky povedlo:
Pro každé město je důležité, aby mělo dostatek městských bytů. Jen tak si může udržet obyvatele, kteří díky uspokojivé bytové politice nebudou chtít odcházet za lepším. V případě Uhlířských Janovic byl v první polovině roku 2018 zahájen prodej městských stavebních pozemků v lokalitě U Sila. Pozemky jsou plně zasíťované a vede k nim nová asfaltová komunikace. Největší podíl na tom má současný starosta města Jiří Buchta, který už ale ve volbách nekandiduje. Jedná se celkem o dvaadvacet městských stavebních pozemků.

Co se za poslední čtyři roky nepovedlo
Každé město má nějaké bolavé místo, v případě Uhlířských Janovic je to Václavské náměstí, jehož dominantou je kostel sv. Aloise. Ačkoliv se jedná o významnou památku, jeho okolí léta připomíná spíše parkoviště pro autobusy, než živoucí centrum města. Současná radnice sice v končícím volebním období zadala zpracování studie na rekonstrukci náměstí, ale jeho samotná přestavba, která by odpovídala požadavkům 21. století, je ještě na hony vzdálená. Studie se zabývá i autobusovou dopravou.