Politici se zaměřili hlavně na dopravu

V několika předchozích dnech jsme v anketě oslovili kandidáty z Kutnohorska. Jejich odpovědi měly občanům nastínit, jakým způsobem budou hájit zájmy kutnohorského regionu.
Tomáš Havlíček, volební třináctka na kandidátce ODS, akcentoval problémy dopravy. „Největší bolestí je určitě dopravní obslužnost, nejedná se pouze o komunikace, ale také o dopravu vlakovou,“ uvedl Havlíček. Přičemž jeho příspěvkem by měla být hlavně realizace obchvatu Církvice.

Velkým tématem bylo pro oslovené kandidáty i zdravotnictví. „Jako problém vidím zdravotnictví, ale to je možná proto, že do něj vidím. Nedořešená je situace kolem nemocnice v Kutné Hoře i polikliniky. Posílila bych komunikaci mezi Romy a městem, protože romská populace se navyšuje, je potřeba s ní pracovat,“ sdělila voličům Magdalena Havlovicová, zdůrazňující ve své kampani zejména sociální témata.

Problém dopravy však zmínili v různých souvislostech všichni oslovení politici. Konkrétní projekty, až na Havlíčka, však nenabídli.

Starostům z ODS se prý dotace hrnou

Třetím velkým okruhem byly otázky dotací, přidělovaných krajem. Starosta Čáslavi Jaromír Strnad vyjádřil svůj nesouhlas s preferováním projektů spojených s politiky ODS. „Daleko více se spolupracuje se starosty z ODS, a když přijde někdo na kraj a není z ODS, tak se s ním, nechci říct nebaví, ale ten přístup je jiný,“ kritizoval vedení kraje Strnad.

Podle Jiřího Vojáčka (Koalice pro Středočeský kraj) chybí užší spolupráce měst při realizaci projektů. Prostředky z fondů EU se zase podle Radana Poppeho (Strana důstojného života ) nečerpají v dostatečné míře. Naopak Václav Vančura (Nezávislí starostové pro kraj) je v poslední době s rychlostí čerpání prostředků spokojen.

To, co by mělo voliče nejvíce zajímat, je schopnost kandidátů za Kutnohorsko aktivně lobovat a získávat podporu pro místní projekty. Jen jediný kandidát připustil, že na lobing mezi ostatními zastupiteli asi nebude mít dostatečnou sílu. „ I kdybychom se nakrásně do kraje dostali, tak se obávám, že nenajdeme spojence,“ sdělila Magdalena Havlovicová. Ostatní kandidáti si nic takového nepřipouštěli. Zdůraňovali pouze, že vyhodnotí prospěšnost projektů, za které se postaví. „To jak někdo lobuje za tenisové hřiště, které využívá on sám, není dobré,“ uvedl trefně Radan Poppe (Strana důstojného života).

Koho budete volit vy? Hlasujte zde.