Brána areálu se otevře 4. července a zavře koncem srpna. Protmítací dny budou ve středu, v pátek a v sobotu. Biograf ve Vrdech s kapacitou pro osm set diváků vznikl v roce 1972. „Dříve byla návštěvnost velká, ale v současné době nemůžeme konkurovat multikinům, i když s technickým vybavením jsme na tom velice dobře,“ zmínila vedoucí kulturního střediska ve Vrdech Bohumila Cichá.

Ta se vždy snaží vybrat film, na který přijde co nejvíce diváků. „Dá to ale velkou práci, protože kopií v České republice je poměrně málo a distributoři upřednostňují vyhlášená kina. Navíc si diktují i částky za představení, a tak vstupné se pohybuje kolem sedmdesáti korun,“ uvedla Cichá. Proto ji potěšilo, že dokázala sehnat například Vratné lahve.

Do kina docházejí hlavně zástupci mladé generace, a tak provozovatelka vybírá snímky, které zaujmou právě je. Letos to budou třeba Piráti z Karibiku a další filmové novinky.

Biograf naposledy praskal ve švech v rámci 700 let od první písemné zmínky o obci. Promítal se Týdeník o Vrdech. „Někteří občané ho neviděli a ptají se mě, zda bych ho ještě neuvedla. Ráda jim vyhovím a určitě ho několikrát v letě pustíme,“ dodala Bohumila Cichá.