V Kutné Hoře lidé využívají online registraci. „Mohou se dopředu objednat na konkrétní den a hodinu. Takto objednaní přicházejí i starší ročníky, kdy jim s objednáním pomohou děti či vnoučata,“ řekla Alena Kubečková z kutnohorského odboru dopravy.

V Čáslavi online objednání na úřadě zavedené nemají, ani tady řidiči ale na frontu nenarazí. „Klienti chodí průběžně a většinou jsou vyvoláni do deseti minut od přihlášení do vyvolávacího systému. Výjimečně jsou čekací doby delší než 20 minut,“ uvedl člen rady města Filip Velímský a dodal, že k dnešnímu dni požádalo o výměnu 150 řidičů.

O výměnu řidičského průkazu je možné zažádat nejdříve tři měsíce před koncem jeho platnosti. Standardní lhůta na vydání řidičského průkazu je 20 dnů. „Obvykle je do 12 dnů hotový,“ podotkla Kubečková.

Výměna je zdarma, a to i v případě již propadlých řidičských průkazů. Řidiči si zaplatí pouze v případě, že chtějí řidičský průkaz vydat ve zkráceném řízení do 4 dnů. V tom případě je cena 700 korun. K výměně průkazu jsou potřeba dvě návštěvy úřadu - zadání žádosti a následné vyzvednutí dokladu.