O lepší průměr v konečném hodnocení se postarala hlavně čtenáři podpora vrcholového a mládežnického sportu. Oblast, která zahrnovala i městská sportoviště a možnost vyžití pro volný čas zhodnotili známkou dvě, i když ne úplně čistou. Nadpoloviční většina hlasujících volila mezi jedničkou a dvojkou, celkový výsledek ale ovlivnilo i několik nedostatečných.

Nejhůře hodnotili obyvatelé Kutné Hory bytovou politiku města. Ačkoli hlasování skončilo nakonec horší trojkou, dostupnost bytů a domů dostala současně od lidí i nejvíce pětek ze všech kategorií. Shodně s hodnocením dobře, jen s drobným rozdílem v desetinách procent, skončily doprava (2,9) a bezpečnost (3,1). Pod pojmem doprava přitom Kutnohoráci hodnotili jak dopravní dostupnost, tak infrastrukturu pro auta i chodce. Bezpečnost zase obsáhla téma jako vytváření bezpečných míst pro život či vstřícnost sociální politiky.

Starosta města Lukáš Seifert je podle svých slov poměrně známým odpůrcem klasického známkování, a to nejen ve školách. Řekl, že výsledek je pro něj spíše indikací toho, jak je vedení města vnímáno. Obecně tak platí značné rozdělení, kdy radnice u většiny otázek dostala nejvíce jedniček, podobně vysoký počet hlasů směřovalo pak naopak k pětce a proto je i výsledkem zadobře. „Co si ze známkování odnáším? Je potřeba snížit polarizaci společnosti, podobně, jak se mi to věřím daří v zastupitelstvu. Cílem je zvyšovat kvalitu života ve městě. Proto doufám, že se podaří, byť často po malých krocích, dosáhnout lepší situace v daných tématech,“ uvedl Seifert.

Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu. Komentáře starostů a primátorů najdete v plném znění na webech denik.cz.