Ke každoročním účastníkům se přidali žáci Základní školy v Uhlířských Janovicích a týmy z firem Burger King a Starbucks. Všichni statečně vydrželi v dešti uklízet část řeky ze Sázavy až ke Stříbrné Skalici, kde našli tradiční azyl v restauraci Na Marjánce.

Sobotní ráno postavilo organizátory před rozhodnutím, jak pokračovat dál. Důvodem byla zvýšená hladina řeky a vyhlášená povodňová aktivita i na jejich přítocích. Zrušení jim vůbec nepřišlo na mysl. Ale stejně nemyslitelné bylo i čistění z kánoí. A tak bylo rozhodnuto: půjde se pěšky, a zejména děti se nesmí přiblížit těsně k řece. I krátký pobyt ve vodě by byl nepříjemný, ráno byla její teplota 7 stupňů Celsia.

Z happeningu k oslavě rozšíření čáslavské skládky na náměstí Jana Žižky z Trocnova.
Odpůrci skládky se k rozhodnutí zastupitelů postavili po svém. Uspořádali oslavu

Jedinou výjimku vyrazit na řeku lodí dostal nejzkušenější vodák, neboť bylo nutné převést v části úseku pytle s odpadky z autem nepřístupného břehu na břeh druhý. A, že jde opravdu o zkušeného vodáka, dokazuje i krátký film z roku 2017.

Zdroj: Youtube

Jako odměnu za dobrovolné čistění Sázavy uspořádají organizátoři společné setkání, které je naplánováno do sázavského kempu Pod Vrbou v sobotu 3. června 2023.