Již nyní jsou na místě nainstalované překážky a od srpna bude pro všechny zájemce k dispozici celistvá konstrukce se soustavou prvků, které jsou určeny k posilování. Budou zde například hrazdy nebo žebřiny. Plocha hřiště je velká 11 x 15 metrů a lidé na ni budou moci individuálně posilovat.

Původně se radnice pokoušela na hřiště získat dotaci. To se ale nepodařilo. Proto jej zaplatí z vlastních peněz. Letošní rozpočet to ale nijak nezatíží. „Díky dobrému hospodaření města v minulém roce došlo oproti předpokladům k úspoře přibližně 17 milionů korun,“ připomněl čáslavský starosta Jaromír Strnad.

Sportovci se těší, až poprvé hřiště v Čáslavi vyzkouší. „Workoutové hřiště v Čáslavi chybělo. Ve větších městech už je běžně,“ uvedl sportovec Tomáš Holík. „Budu tam chodit pravidelně, klidně jednou nebo dvakrát týdně,“ dodal.


Stejného názoru je i Jitka Moravcová. „Určitě je dobře, že se takovéto projekty v Čáslavi realizují. Máme krásný sportovní areál Vodranty i zimní stadion a i workoutové hřiště je přínosem,“ řekla s tím, že doufá, že se na něm nevyřádí nějaký vandal. „Lidé by si měli těchto věcí vážit, ne všude tomu ale tak je,“ dodala obyvatelka Čáslavi.

V okolním regionu již workoutová hřiště existují na několika místech. V Kutné Hoře vyrostlo workoutové hřiště před rokem na stadionu SKP Olympia. I zde nabízí široký výběr nejrůznějších překážek a možnosti vyžití. Ať už jde o hrazdy, ručkování, bradla, šikmé žebřiny, šikmé lavice nebo speciality v podobě lana na šplhání, kolíků na ručkování s kruhy a také kovové míčky, které mohou znát lidé například ze zahraniční soutěže Ninja faktor, kde se po nich také ručkuje. Hřiště je hojně využívané, chodím sem cvičit aktivní sportovci i celé rodiny.

Již od roku 2015 se workoutovým hřištěm pyšní také Zruč nad Sázavou. Je postaveno ve Sportovním areálu za zdejší základní školou. Město na něj získalo podporu z Nadace ČEZ ve výši 400 tisíc korun. Celková cena hřiště byla 413 tisíc korun.

Užít si pohybu na čerstvém vzduchu mají zájemci možnost i v Kolíně. Dvě workoutová hřiště se například nachází v lesoparku Borky, zajít za cvičením lze ale i na Kmochův ostrov.