Krizovým místem jsou zejména dva kruhové objezdy v ulicích Masarykova a Pražská, kde se zejména velké kamiony stěží vytáčejí. V Pražské ulici je na mostě navíc zúžení, kdy tudy projede jen jedno auto v jednom směru. „Zúžení je zde kvůli nosnosti mostu, která není uzpůsobená pro průjezd dvou těžkých kamionů současně,“ uvedl vedoucí městské policie Pavel Kratochvíl.

V době dopravní špičky se tak dá očekávat, že tady doprava bude kolabovat. Na ranní provoz dohlíželi na všech přechodech a kruhových objezdech, po kterých vede objízdná trasa, strážníci městské policie. Mnohým si místní hned ráno chodili stěžovat na houstnoucí dopravu. „V terénu bylo sedm strážníků, na situaci budou ve zvýšeném počtu dohlížet do konce týdne,“ doplnil vedoucí městské policie.

Podle něj byl první den uzavírky bez výraznějších obtíží. „Čekali jsme to mnohem horší. Řada řidičů odbočuje zpátky na obchvat už v Chrudimské ulici. Domy a sídliště v Jeníkovské ulici tak největšímu provozu vystaveny nejsou,“ popsal Kratochvíl.

Městem by podle odhadu mělo projet zhruba 11 tisíc aut denně. Uzavírka obchvatu potrvá až do konce listopadu. Po dobu technologické přestávky bude obchvat na čas obousmerně zprůjezděn. Po skončení zimního období bude oprava na mostních konstrukcích pokračovat v druhém jízdním pruhu v roce 2020 a potrvá maximálně znovu 5 měsíců. Doprava bude znovu odkláněna přes město ve stejném směru.