ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

„Dlouhodobě si odpovědnosti Foxconnu ceníme. V této době o to víc, že se aktivně zapojuje do boje s pandemií. Ať už výsrobou produktů nezbytných pro boj s infekcí, nebo právě nákupem a zapůjčením těchto zařízení pro naše záchranáře, kteří jezdí denně za našimi občany,“ zhodnotil spolupráci Josef Viktora, starosta Kutné Hory.

„Děkuji za veškerou podporu i vstřícnost, kterou nám společnost projevila tím, že vyslechla naše potřeby ve smyslu akutní potřeby sterilizace našich sanitních vozů. Jde o velké usnadnění naší práce v této nelehké době,“ poděkoval společnosti Otomar Kušička, ředitel Záchranné služby Středočeského kraje v Kutné Hoře.

„Dezinfekce tímto způsobem je totiž velice komfortní, účinná a rychlá. Jsem velice rád, že se tyto prostředky podařilo zajistit v tak rekordním čase. Díky tomu už od dnešního dne bude každá záchranná stanice na Kutnohorsku tímto zařízením disponovat,“ dodal.

Ozon je nestabilní plyn těžší než vzduch. Má vysoký oxidační potenciál a dokáže zoxidovat a dezinfikovat široké spektrum látek znečišťujících vodu a vzduch. Je účinný proti plísním, bakteriím i virům. Protože se však rychle samovolně rozpadá na kyslík, není možné jej skladovat a je nutné ho připravovat přímo na místě v ozonových generátorech.

Foxconn v Kutné Hoře se zásobováním zdravotnickým materiálem. Jeho zaměstnanci jej přivážejí firemní dodávkou z centrálního skladu v Benešově u Prahy do skladu Nemocnice Kutná Hora a pak dále například praktickým lékařům nebo pracovníkům sociálních služeb. „Za minulý víkend se takto dostalo na místo 25 tisíc respirátorů třídy FFP2, nechyběl ani další zdravotnický materiál,“ informoval Pavel Kožený, manažer PR a komunikace společnosti Foxconn.