„Kdysi jsem na internetu viděla, jak děti malují putovní kamínky a pokládají je na různá místa. Napadlo mě, že bychom mohli s čáslavskými žáky na kamínky kreslit anděly a dávat je před nemocnici a domov důchodců. Třeba tím uděláme seniorům a pacientům radost,“ popsala vznik a motivaci celé akce Renata Janoušková.

Přestože hlavním důvodem malování a rozdávání kamínků byla radost klientů, potěšilo aktéry také ocenění v soutěži Brána k druhým. To ale není zdaleka všechno ze života čáslavské umělecké školy.

Výpomoc vojáků v Domově důchodců v Čáslavi.
Covidem se nakazil personál čáslavského domova důchodců. Vypomoci musí vojáci

„Uspořádala jsem výstavu výtvarných prací svých žáků on-line a zároveň jsem ji na facebookových stránkách vyhlásila jako soutěž. Vybráno bylo pět prací, které získaly nejvyšší počet hlasů. Vítězné práce spolu s některými dalšími jsem minulý týden předala čáslavské nemocnici k výzdobě, další poputuje do domova důchodců,“ prozradila aktivní učitelka.

V současné době už prý Renata Janoušková pracuje na další výzvě pro žáky výtvarného oboru v rámci distanční výuky. „Je to výzva k výrobě krmítek a jedlých ozdob pro ptactvo, které budou žáci vyrábět a věšet na stromy a keře. Myslím, že to je opět činnost, při které se zapojí nejen žáci, jejich rodiče, ale i široká veřejnost. Počasí je ještě chladné, tak pojďme přilepšit ptáčkům,“ uzavřela.

Praporčice Michaela Fričková jako dobrovolnice na gynekologicko-porodnickém oddělení v čáslavské nemocnici.
Jediná technička letounů L-159 se nyní stará o maminky v čáslavské porodnici

Přidala poděkování, které patří vedení ZUŠ J. L. Dusíka v Čáslavi, učitelům, rodičům a především jejím žákům: „V těžké době, kdy mnozí rezignovali, přinášejí nová řešení, pozitivní energii, optimismus a naději. A tím, že pomáhají druhým, pomáhají také sobě. Z nelehkého období tak vyjdou silnější, sebejistější a s velkou dávkou empatie.“