Za překrásného počasí byl realizován velmi zajímavý program. Žáci si mohli prohlédnout školu, byli seznámeni s obory, které se na tamní škole vyučují, prošli si jednotlivé odborné laboratoře a spolu s francouzskými studenty se učili v hodinách angličtiny, historie a současnosti Evropské unie, chemie, fyziky a tělocviku.

Navštívili Muzeum věnované bezpodmínečné kapitulaci Německa 7. května 1945, které se v areálu školy nachází, viděli pamětihodnosti v centru Remeše včetně slavné korunovační katedrály Notre-Dame. Byli přijati na radnici zástupcem remešského starosty s výkladem o úloze a činnosti radnice a o aktivitách rozvoje města.

Součástí programu byl i celodenní výlet do Paříže spojený s návštěvou Eiffelovy věže a muzea Louvre. Jedno dopoledne bylo věnováno velmi zajímavé exkurzi do vinařství La Cazanove a výrobny tradičních sušenek Fossier, kde mohli tyto tradiční výrobky i ochutnat. Seznámení s historií, památkami a významnými osobnostmi navštívených míst je však jen jedna součást výměnného pobytu.

close Skupina kutnohorských studentů na zájezdu ve Francii. info Zdroj: archiv školy zoom_in

Velkou výhodou těchto výměnných pobytů je většinou ubytování ve francouzských rodinách, kde si žáci zažili běžný život, poznali kulturu a zvyky moderního života ve Francii, ochutnali vyhlášenou francouzskou gastronomii i její běžnou variantu.

Cílem studentské výměny je i navázání přátelských vztahů žáků s jejich vrstevníky ze spřátelené školy a zdokonalení se v komunikaci v anglickém jazyce. Právě angličtina je nejen společným pracovním jazykem, ale i pomyslným mostem při vytváření moderních technologických týmů budoucnosti.