Za překrásného počasí byl realizován velmi zajímavý program. Žáci si mohli prohlédnout školu, byli seznámeni s obory, které se na tamní škole vyučují, prošli si jednotlivé odborné laboratoře a spolu s francouzskými studenty se učili v hodinách angličtiny, historie a současnosti Evropské unie, chemie, fyziky a tělocviku.

Navštívili Muzeum věnované bezpodmínečné kapitulaci Německa 7. května 1945, které se v areálu školy nachází, viděli pamětihodnosti v centru Remeše včetně slavné korunovační katedrály Notre-Dame. Byli přijati na radnici zástupcem remešského starosty s výkladem o úloze a činnosti radnice a o aktivitách rozvoje města.

Součástí programu byl i celodenní výlet do Paříže spojený s návštěvou Eiffelovy věže a muzea Louvre. Jedno dopoledne bylo věnováno velmi zajímavé exkurzi do vinařství La Cazanove a výrobny tradičních sušenek Fossier, kde mohli tyto tradiční výrobky i ochutnat. Seznámení s historií, památkami a významnými osobnostmi navštívených míst je však jen jedna součást výměnného pobytu.

Skupina kutnohorských studentů na zájezdu ve Francii.

Velkou výhodou těchto výměnných pobytů je většinou ubytování ve francouzských rodinách, kde si žáci zažili běžný život, poznali kulturu a zvyky moderního života ve Francii, ochutnali vyhlášenou francouzskou gastronomii i její běžnou variantu.

Cílem studentské výměny je i navázání přátelských vztahů žáků s jejich vrstevníky ze spřátelené školy a zdokonalení se v komunikaci v anglickém jazyce. Právě angličtina je nejen společným pracovním jazykem, ale i pomyslným mostem při vytváření moderních technologických týmů budoucnosti.