Jak to začalo? Ve čtvrtek 6. září navštívili zástupci České spořitelny obě třídy, aby žáky seznámili se základními pojmy z oboru finančnictví a předali zástupcům obou tříd peněžní půjčku ve výši 3000 Kč jako základní kapitál pro jejich podnikání. V pátek 7. září se pak žáci vydali na pobočku České spořitelny v Čáslavi, kde je čekala exkurze, při které si zkusili vložit i vybrat hotovost prostřednictvím bankomatu, seznámili se s ochrannými prvky bankovek české měny a cizích měn či spočítali peníze prostřednictvím počítačky kovových mincí.

A teď podnikatelský záměr! Třída 4.B založila firmu Anglické hvězdy a rozhodla se natočit a vydat originální CD s anglickými říkadly a písničkami doplněné sešitem omalovánek k jednotlivým říkadlům. Třída 5.B nazvala svou firmu Skrblíci a zaměřila se na výrobu vánočních dekorací a předmětů, které ozdobí domovy všech zákazníků v čase adventním. Obě třídy se pak rozhodly, že čistý výdělek z prodeje bude využit na školní výlet na konci roku.

Nyní to důležité – obě třídy budou své výrobky prodávat veřejnosti na Jarmarku, který se uskuteční přímo na pobočce České spořitelny v Čáslavi. Třída 4.B nabídne svůj produkt v pondělí 26. listopadu v čase od 14.00 do 17.00 hodin, třída 5.B pak ve středu 28. listopadu v ten samý čas. Prodej bude obohacen o občerstvení a kulturní vystoupení.

Linda Johanidesová, Ilona Thaherová