Podle personálu půjčoven šatů budou letos v kurzu hlavně šaty ve stylu antických bohyň. „Řecký styl je typický tím, že jde o šaty rovnější a nejsou tak nazdobené. Jsou díky tomu oblíbené," říká Jaroslava Bohatová z půjčovny v Uhlířských Janovicích.

Převahu jednoduchosti „antiky" potvrdily také další půjčovny. Řecký styl jde na odbyt jak v půjčovně šatů Ambiente mode v Čáslavi, tak i v půjčovně Jaroslavy Viktorové z Církvic. Ta však nezapomněla připomenout, že jde o vkus. „Výběr šatů je hodně individuální. Jsou oblíbené klasické a jednoduché styly, ale některá děvčata si vybírají bohaté šaty s kruhem. Myslím, že je to tak půl na půl," uvedla Viktorová.

Výrazné barvy

Silné slovo ve výběru má však nejen střih, ale i barva. Stejně jako loni podle oslovených pracovníků půjčoven stále dominují výrazné a fosforeskující odstíny. „Hodně je zájem například o žluté či oranžové šaty. Klasikou, která neomrzí, je ale barva černá," upřesnila Jaroslava Bohatová.

I když se zdá, že výběr oblečení na ples je záležitostí žen, není to tak. Vybírat si mohou i muži. Barvy pánských obleků na Kutnohorsku ale zůstávají neměnné. Nejoblíbenější jsou stále šedá a černá.

Bohaté účesy

K plesům patří i honosné účesy. Zatímco loni dominovaly vyčesané drdoly, tento rok budou podle kadeřníků na Kutnohorsku trendy trošku odlišné. „Je to hodně různé, záleží na klientce a na šatech. Ale většinou volíme jednoduché účesy," řekla Martina Zajícová z kutnohorského studia Mystique.

Romana Michálková ze studia Imagine prozradila, jaký typ účesů by se mohl hodit k řeckému stylu šatů, který vypadá pro letošní rok jako top. „K jednoduchému střihu doporučuji i jednoduchý účes. Takže například výčes, ale ne bohatý. Hlavně by to měl být spíše hladký účes," zdůraznila kadeřnice.

Jak ale naznačila kadeřnice Markéta Labuťová, variant je více. „K řeckému stylu šatů se podle mě hodí i účesy romantické. Buď polostažené nebo volnější. Já osobně bych drdoly nečesala. Když už bych musela, tak jen stažené a hladké," dodala.

Trend kolem uší

Ani účesy ale nejsou jen záležitostí žen. I muži si mohou vybírat. Podle Romany Michálkové je to ale zatím ojedinělé. „Pánové se toho bojí," připustila kadeřnice. Přesto i u pánských účesů se tvoří trendy. „Mladí muži mají oblíbené vyholené čárky nad ušima," prozradila jeden z nich Michálková.