Třeba starosta Kutné Hory Josef Viktora očekával, že výsledkové tabulky budou po sobotním sečtení na prvních dvou místech přesně tak vypadat. „Byl to můj odhad. Koukal jsem, že v obcích na Kutnohorsku vyhrál buď Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš,“ řekl Viktora.

Koho bude volit ve druhém kole neřekl, má však svůj odhad na celkové vítěze. „Věřím, že těsně vyhraje současný prezident Miloš Zeman,“ řekl s tím, že lidé si budou moci udělat obrázek i na základě debat se Zemanem a Drahošem, které se nyní budou konat. „Chtěl bych, abychom měli prezidenta, který bude dobře reprezentovat,“ dodal.

Čáslavský starosta Jaromír Strnad rovněž čekal, že první kolo prezidentských voleb takto dopadne. „Každopádně jsem rád, že bude druhé kolo prezidentských voleb,“ řekl Strnad a prozradil, že on sám bude v druhém kole volit Jiřího Drahoše.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček také tento výsledek očekával. "Naznačovaly jej i průzkumy, které byly v uplynulých týdnech publikovány. Myslím, že ve druhém kole můžeme očekávat poměrně vyrovnaný duel, který nejspíš rozhodnou chystané televizní debaty a také to, kolik se nakonec druhého kola zúčastní voličů," řekl Jiří Havlíček.

Martin Horský z čáslavského zastupitelstva se netají tím, že z výsledku voleb není nadšený a neví, jak se ve druhém kole rozhodne. „Volby jsou demokratické, což plně respektuji. V prvním kole jsem volil Michala Horáčka. Nyní je pro mě těžké rozhodnout se, koho budu volit ve druhém kole,“ připustil Horský s tím, že si bude muset pořádně prostudovat oba kandidáty.