Základna pořádá den otevřených dveří každé dva roky a minulý ročník nastavil laťku opravdu vysoko. Důkazem toho byla i jeho návštěvnost. V roce 2013 totiž akci navštívilo přes 60 tisíc lidí, mezi kterými byly dospělí i děti. Osazenstvo základny chce letos tento rekord vyrovnat a ještě lépe ho překonat. Proto připravilo program, kde si na své přijde prakticky každý.

I když je slavnostní zahájení akce připraveno až na 10.30 hodin, letiště se veřejnosti otevře již v 8.30 hodin a přístupné bude až do 17 hodin. Po celý den zde budou probíhat statické ukázky letecké i pozemní techniky, ale i vzdušná show, která k leteckým dnům neodmyslitelně patří. Návštěvníci se tak mohou těšit, že si z blízka prohlédnou vybavení základny včetně letounů Alca a Jas 39 Gripen. Dále zde vystoupí čestná stráž, zahraje vojenská hudba, vystoupí i taneční souboru Ondráš. Chybět nebude ani zábava pro děti na hřišti nebo vyhlídkové lety.

Letos nově se bude moci parkovat v areálu letiště. Ti návštěvníci, kteří se ale rozhodnou, že auto raději nechají domu, mohou pak použít vlakovou kyvadlovou dopravu, která bude jezdit mezi Čáslaví a Chotusicemi zdarma od 08.30 hodin. Kromě toho je navíc pro příchozí připravena i speciální internetová mobilní aplikace, ve které zájemci najdou aktuální program akce.

Letošní den otevřených dveří, nad kterým převzal záštitu ministr obrany České republiky Martin Stropnický, je vyvrcholením mezinárodního leteckého cvičení Lion Effort 2015, které u Čáslavi probíhá od 11. května a připomíná i dvě kulatá výročí, 70. výročí konce druhé světové války a 10. výročí provozu letounu JAS-39 Gripen Vzdušnými silami Armády České republiky.