Jednání kutnohorských zastupitelů navštíví středočeský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) spolu s novým ředitelem nemocnice Kutná Hora Petrem Geřábkem. Diskutovat budou o budoucnosti nemocnice a plánovaných změnách.

Na jednání to ale nebude jediná návštěva, zastupitele přijede navštívit také známý rybář Jakub Vágner, který vystoupí s projevem ke směně lesních pozemků i ke své žádosti o pronájem rybníka Medenice.

Jakub Vágner dlouhodobě hospodaří na Katlově, kde pořádá dětské rybářské tábory i mistrovství v lovu kaprů. Zastupitelé ale rybářovi v minulosti mnohokrát nakloněni nebyli, ostré diskuse se vedly například kvůli směně pozemku na Katlově, který byl ve vlastnictví Města Kutná Hora, za pozemek v Sedlci. Jednání se tehdy táhla více jak dva roky.

V úterý 14. května se ale bude jednat i o budoucím využití sportovní haly Klimeška. Projednávat se bude žádost basketbalové akademie GBA, která by na Klimešce chtěla vychovávat mladé basketbalové talenty. Mnozí místní sportovci se ale obávají, že by jim byl ubrán prostor pro tréninky jejich oddílů, o který se už teď doslova perou.

Živo bude zřejmě také nad dalším „sportovním“ tématem. Řešit se bude příspěvek na povinnou spoluúčast města k dotaci na rekonstrukci fotbalové hřiště v areálu v Lorci. Tělovýchovné jednotě Sparta Kutná Hora se na obnovu hrací plochy podařilo získat pětimilionovou dotaci, možná ji ale budou muset odmítnout.

Potíž je v tom, že povinná spoluúčast města je 2,1 milionu korun a v rozpočtu na ni peníze nejsou. Podání dotace navíc nepředcházel souhlas zastupitelů, čímž nebyla spoluúčast města dopředu zaručena. Zastaralá hrací plocha však rekonstrukci potřebuje jako sůl.