Žehušické zastupitelstvo má také nového člena. Tomáš Patejdl (SNK pro Žehušice a Bojmany) ve funkci nahradil spolustranici Lindu Johanidesovou, která rezignovala právě kvůli odvolání starostky s odůvodněním, že v tomto složení v zastupitelstvu pracovat nechce.

Návrh na odvolání starostky podal v polovině října místostarosta Marek Macháček. „Důvodů k odvolání starostky bylo hned několik, jsou uvedeny v zápisu ze zasedání. Jednalo se zejména o zadržování informací zastupitelstvu a občanům. Netransparentnost v jednání s právním zástupcem obce, zastupitelstvo vůbec nevědělo, na co se právního zástupce paní starostka dotazuje,“ řekl místostarosta a doplnil, že odvolání starostky bylo vyvrcholením dlouhotrvajícího nesouladu mezi jednotlivými členy zastupitelstva.

Pro odvolání starostky hlasovalo pět zastupitelů, dva členové se zdrželi a dva byli proti. Zuzana Heřmánková Havlíková vedla městys od komunálních voleb v roce 2010. Na e-mail od Kutnohorského deníku s žádostí o vyjádření nereagovala.