Devátým radním se nakonec stal Ivo Šanc s osmnácti hlasy. „Jsem připraven působit v radě tak, aby  fungovala konsensuálně a konstruktivně, jsem připraven věnovat se investičním záležitostem v kultuře, sportu a tak dále," řekl ještě před volbou Ivo Šanc. Pro Moniku Válkovou hlasovalo sedm členů zastupitelstva, jeden hlas byl neplatný.

Ilustrační snímek.
Výsledek voleb je třeba respektovat, říkají politici

"Veselo" na úterním zasedání městských zastupitelů pokračovalo ihned poté, co byl dovolen devátý člen městské rady. V duchu hry kočky s myší totiž zastupitelé vzápětí rozhodovali o odvolání jiných dvou členů městské rady, konkrétně Radima Fedoroviče (ZMĚNA) a Tomáše Pilce (ZMĚNA). "Měli jsme schůzku, kde byla vyjádřena oběma radním nedůvěra a to nadpoloviční většinou," uvedla před tajnou volbou za Kutnohorskou změnu Monika Válková. V té městští zastupitelé nakonec odvolali Radima Fedoroviče (pro 19, proti 5).

Původně to vypadalo, že radní odvolali také Tomáše Pilce, ale při sčítání hlasů došlo k omylu. Vyšlo najevo, že pro odvolání Tomáše Pilce hlasovalo jen 13, nikoliv 14 zastupitelů a tím pádem odvolán nebyl a zůstává členem městské rady. Byl mu omylem započítán hlas pro odvolání Radima Fedoroviče, pro něj tak nehlasovalo 19, nýbrž 20 zastupitelů. Městská rada je tak v tuto chvíli kompletní.

S návrhem na odvolání Radima Fedoroviče (ZMĚNA) a Tomáše Pilce (ZMĚNA) byl zároveň podán návrh na dovolení dvou členů městské rady místo nich. Navrženi byli dva zástupci Kutnohorské změny, Tomáš Gryč a Monika Válková. Městští zastupitelé tak potřetí v průběhu jediného jednání rozhodovali v tajné volbě o složení městské rady. Pro Moniku Válkovou se vyslovilo  22 členů a stala se novou radní, pro Tomáše Gryče  se nakonec vyslovilo jen osm členů a do městské rady zvolen nebyl. „Pracuji v sociální komisi a to je oblast, které bych se ráda věnovala. Při práci pro město budu určitě konstruktivní,“ řekla Válková. 

Tříkrálová sbírka. Ilustrační foto.
KRÁTCE: Tři králové ve Zbraslavicích vybrali přes dvacet tisíc