Hned po příjezdu na místo táborníci obdrželi dopis od Johnatana Harkera, který požádal o spolupráci s vyřešením náročného případu. „Spolu s jeho deníkem putujeme do tajemné Transylvánie za tajemným hrabětem Drákulou,“ upřesnil Smrkovský.

Každé dítě muselo projít zkouškou na detektiva, která obsahovala různé soutěže, například poznávání otisků prstů. „Na táboře je větší převaha chlapců. Těch je tu patnáct a dívek pouze pět,“ uvedl Michal Smrkovský.

Chlapcům a děvčatům se prostředí u Starého rybníka zamlouvá. „Docela se mi tu líbí a ani se mi nestýská,“ řekl Honza Kratochvíl. I jedenáctiletý Radek Babinský, který je na táboře zatím podruhé si také pochvaloval místo i vedoucí, ale domů se přesto těší. Mimo celotáborové hry děti nacvičují jednoduchou choreografii břišních tanců. Také putovaly lesem z „Londýna“ až do Bystřice.

„V prvních dnech nám počasí velmi přálo a tak došlo i na koupání,“ podotkl hlavní vedoucí. Ale nebyly jen slunečné dny. Prudký déšť je pronásledoval například při prohlídce obory v Pančavě, kde navštívily divočáky.

„Když se mraky umoudří, tak nás ve čtvrtek čeká celodenní výlet na hrad Český Šternberk,“ podotkl Smrkovský. Počasí se snad zlepší, aby táborníci nepřišli také o zajímavou noční hru.

„Finálem tábora bude ples upírů a možná přijde i samotný Drákula,“ prozradil Michal Smrkovský. A co vzkazují malí detektivové a vedoucí? „Vaří nám tu dobře a zdravíme domů.“