V současné době se tvorba jídelních lístků ještě stále řídí vyhláškou z roku 2005 o školním stravování. 1. ledna 2015 by však měla vstoupit v platnost novela této vyhlášky, která by měla pomoci zejména dětem, které mají speciální dietní opatření. Ať už se jedná o alergii na lepek nebo cukrovku I. typu.

Jídelny nabízejí zdravější pokrmy

Všechna jídla nabízená ve školních jídelnách musí odpovídat tzv. spotřebnímu koši. Jedná se o je státem hlídanou norma, která definuje deset skupin základních živin a jejich doporučenou spotřebu na dítě. Několik věkových skupin tak má na gram určeno, kolik musí v jídle poskytovaném jídelnou přijmout ryb, mléka a výrobků z něj, tuku, cukru, zeleniny, ovoce, brambor a luštěnin.

Na poptávku po zdravější stravě reaguje i organizace Školní jídelny Kutná Hora. „Mezi nejoblíbenější jídla patří asi klasika jako špagety, svíčková nebo rajská. Přesto se snažíme dětem dávat i kuskus, bulgur nebo pohanku," řekla ředitelka organizace Irena Kloudová. „Luštěniny přidáváme do pokrmů i skrytě. Například přidáváme cizrnovou mouku do knedlíků nebo buchtiček. V malém množství to těstu neublíží a děti to na chuti nepoznají," dodala.

Luštěniny se stávají oblíbenějšími

Luštěniny už dlouho neznamenají jen hrachovou kaši s párkem. Jídelny je nabízejí i v podobě polévek, které dětem chutnají, ale také jako studené saláty. Fazolový salát je mezi kutnohorskými školáky oblíbený zejména v letním období. Čočka už také není podávána jen jako čočka na kyselo. Děti ji mohou ochutnat s kořenovou zeleninou, s tofu na malé kousky a s čerstvou zeleninou nebo bylinkami nejen pro chuťový, ale i estetický zážitek. Malé množství se občas přidává i do karbanátků nebo různých mletých mas.

Přestože se školy snaží dětem stravu ozdravit, hlavní část snahy je stále na rodičích. Děti ve školní jídelně přijmou přibližně 30 procent svého denního příjmu. Proto je důležitý také přístup rodičů. Pokud se k novým, zdravějším potravinám postaví hned od začátku negativně, tak děti je podle jejich vzoru budou následovat. „Aby dítě přijalo nějakou novou potravinu, musí ji desetkrát ochutnat. Stačí velmi malé množství, ale až po deseti seznámení s něčím novým si na novou chuť zvykne," podotkla Irena Kloudová.

Jídelny se také snaží nahrazovat bílou mouku celozrnnou. Kynuté knedlíky tak obsahují přibližně čtvrtinu celozrnné mouky nebo ovesné vločky.