Běžně se podle ní zimní údržba na silnicích provádí od začátku listopadu do konce března. Letos si to ale silničáři patrně prodlouží. „Pokud je takové počasí jako dneska, prodlužuje se zimní údržba zhruba o 14 dní. Nyní máme služby naplánované až do poloviny dubna,“ doplnila Černá. Podle ní budou letos výdaje za údržbu silnic díky dlouhé zimě rekordní.

Sněžení a snížená viditelnost potrápila řidiče v celém okrese. K vážné dopravní nehodě došlo v pátek 19. března v ranních hodinách pod Kaňkem u Libenic. Čelně se tam srazil nákladní automobil s osobním. Řidič osobáku byl vážně zraněn. Hlavní tah I/38 tak byl kole sedmé hodiny ráno v místě nehody zcela uzavřen a policisté dopravu odkláněli. Po osmé hodině byla doprava obnovena jedním jízdním pruhem.

Podle informací od policie je příčina nehody stále v šetření, kamion ale skončil v poli. "Řidič osobního vozidla byl vážně zraněn. Po poskytnutí nezbytné péče na místě byl převezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.