Zázemí by mělo být vytápěné a divákům volně volně přístupné. Podle projektové dokumentace půjde o prosklenou místnost s výhledem na ledovou plochu u prodejního stánku s občerstvením. Vytápěná místnost by měla pojmout zhruba dvacet diváků, kteří budou mít rovněž k dispozici sedadla.

Zdaleka ale nebude určená jen divákům, využívat ji budou moci také rodiče doprovázející děti na veřejné bruslení či hokejové tréninky, kteří doposud mohli posedávat jen na nekomfortních lavičkách střídaček a tribun.

„Zázemí by mělo navazovat na stávající bufet. Na bruslení a tréninky děti doprovází spousta rodičů a prarodičů, kteří se neměli kde schovat,“ řekl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011) s tím, že půjde o zakázku malého rozsahu, kde hlavním hodnotícím kritériem bude nejnižší nabízená cena.

Na zimním stadionu už sezona začala. V neděli 29. září se zde bude konat Týden hokeje, což je celorepubliková sportovní akce, v rámci níž mají děti ve věku 4 až 8 let unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem.