Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Získá sportovní hala další dotaci? Jasno bude v říjnu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vedení města se rozhodlo podat novou žádost o dotaci na druhou etapu výstavby sportovní haly Klimeška. Žádost poputuje na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), které po zjištěných machinacích s dotacemi v březnu celý původní dotační titul zrušilo.

26.7.2017
SDÍLEJ:

Získá sportovní hala další dotaci? Jasno bude v říjnuFoto: Deník / Kratochvílová Hana

MŠMT se ale jako náhradu rozhodlo na konci června spustit zcela nový dotační titul. Ten se ale v mnohém od původního liší. Jsou změněné podmínky i způsob zpracování žádosti, který je převážně digitální a pouze malá část žádosti bude předkládána písemnou formou. Podobně jiný je i způsob, kterým různé tělovýchovné organizace dokládají svůj zájem o nově vybudované zařízení využívat.

I tak má město podle šéfa Odboru investic Městského úřadu Kutná Hora větší šance dotaci získat, přestože předtím se žádostí neuspělo. „Šance je větší než v původním titulu, protože žádosti se musí připravit narychlo a některé původně kladně vyřízené projekty zřejmě vypadnou. Rozhodnuto by snad mělo být do října, ale to je vždy s otazníkem,“ uvedl Jiří Janál.

Kvůli podání žádosti se také 8. srpna sejdou městští zastupitelé na mimořádném zasedání. Jedním z nových kritérií při podávání žádosti je totiž ten fakt, že její podání musí být schváleno městským zastupitelstvem. Žádost pak musí být podána do 15. srpna a město tak může na druhou etapu výstavby získat až 20 milionů korun.

Sami radní jsou ale ohledně šancí na získání dotací zdrženliví. „Zda má, anebo nemá, město šanci dotaci získat, nejsem jako radní schopen vyhodnotit. Bude záležet především na kvalitě projektu a zpracovateli žádosti o dotaci, zda se mu podaří naplnit bodová kritéria,“ řekl radní Radim Fedorovič.

Jenže právě ta podle všeho bude při schvalování žádosti městskými zastupiteli jablkem sváru a vůbec není v tuto chvíli jasné, kdo z nich pro podání žádosti zvedne ruku. „Rozhodnutí si nechám až na příslušné zastupitelstvo. Ale ani trochu se mi nelíbí, že bude žádost znovu zpracovávat stejná firma jako v případě první etapy. Chci se radních především zeptat proč,“ naznačil své rozhodnutí Karel Koubský ml.

Právě v souvislosti s firmou, která zpracovávala žádost o dotaci na první etapu výstavby, radní už předtím pochybili. K chybě došlo tak, že byla s příslušnou firmou uzavřena smlouva na zpracování žádosti o dotaci nejen na první etapu, ale také na etapu druhou. Avšak v unesení městské rady prosince 2015, které k takovému kroku opravňuje, nic takového není, zde pouze stojí, že rada města schvaluje uzavřít s danou firmou smlouvu pro rok 2016.

Radní chybu přiznali a pokusili se ji vyřešit. Původní usnesení rady města z prosince 2015 zrušili a nahradili usnesením schvalujícím uzavřením smlouvy na zpracování žádosti o dotaci pro rok 2016 a 2017. Ale ani tento krok není mezi radními a zastupiteli vnímán jednotně. Zatímco jedni argumentují, že úmysl byl od počátku jasný a šlo pouze o formální chybu, druzí vidí situaci o něco dramatičtěji.

Opoziční zastupitel Karel Koubský ml. už dříve vyjádřil pochybnost, že si radní byli vědomi toho, že vlastně hlasují o něčem jiném, než je na papíře. Jednota ale nepanuje ani mezi samotnými radními. „Domnívám se, že rada města neměla novým usnesením rušit své předchozí usnesení z prosince 2015. Nesouhlasil jsem ani s důvodovou zprávou, proto jsem nové usnesení rady města nepodpořil,“ uvedl k situaci Radim Fedorovič.

Naopak například radní Jiří Kukla je přesvědčen, že úmysl byl od počátku jasný a současné řešení by mělo být dostatečné. Stejně tak šéf odboru investic. „Myslím, že tím ten orgán, který v prvním rozhodnutí udělal omylem chybu, rozhodl po úvaze a vysvětlení o její nápravě. Z tohoto pohledu je to podle mě i tajemníka úřadu jasné,“ uvedl Jiří Janál. Zda-li to tak ale budou vnímat i všichni zastupitelé a pro podání žádosti nakonec rukou zvednou, se ukáže až 8. srpna v Rytířském sále.

Autor: Hana Kratochvílová

26.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení