Bez davů lidí a víření atrakcí si v tyto dny prostor od kapličky u Masarykovy ulice naproti sídlišti až po křižovatku před sedleckou katedrálou snad ani nelze představit.

Sedlecká pouť je druhou největší akcí tohoto druhu hned po věhlasné pražské Matějské pouti.

Zatímco včera byly ulice Masarykova a Vítězná ještě průjezdné, tak o víkendu už budou patřit stánkařům. Ti lemují silnici až takřka po malínský nadjezd.

Velký nápor zažijí také veškerá parkovací místa v okolí včetně těch u supermarketů.

Ráj především pro mladší ročníky začal v Sedlci právě včera. A ani přes nezanedbatelnou finanční náročnost na sebe hordy zábavychtivých návštěvníků nenechaly dlouho čekat a uličky mezi stánky a atrakcemi se zaplnily.

A bylo z čeho vybírat. Největší množství atrakce jednoho druhu jsme napočítali v případě autodromu – jeho příznivci si mohou vybrat ze čtyř různých stanovišť.

Kdo má rád spíše pohodu a zároveň si vše rád prohlédne z výšky, zamíří na létající labutě.

Příznivci adrenalinu na〜opak jistě usednou do centrifugy či na vylepšený řetízkový kolotoč, který se s vámi roztočí vysoko nad úrovní všech ostatních atrakcí.

Objevili se i takoví, kteří prý přijeli s novinkou roku – tou má být letos aquazorbing.

Okusit kouzlo Sedlecké pouti můžete až do pondělí. Ale jedno důležité upozornění – bez pořádně nadité peněženky to ani nezkoušejte! Slova jedné z prvních návštěvnic Sedlecké pouti – maminky tří dětí hovoří za vše.

„Šli jsme sem s předsevzetím utratit opravdu minimum peněz. Do této chvíle jsem ale o osm stovek „lehčí“,“ svěřila se.

Ceník atrakcí, zajímavosti z poutia rozhovor sjejímorganizátorem si přečtete v pátečním vydání Kutnohorského deníku 22. 4. 2011.