Stezka by měla začínat na parkovišti Na Hrázi. „Odtud by zavedla návštěvníky na obě strany obce,“ popsala Záklasníková s tím, že by trasa stezky byla rozdělená do dvou částí.

První trasa by měla vést do části zvané Sibiř, kolem sochy svatého Jana Nepomuckého až k lipové aleji u Markovic. „Zde by tabule mohla připomínat to, že na konci aleje stávala hrobka knížecího rodu, a seznamovat se zajímavou historií místa,“ popsala. Odtud by se návštěvníci vraceli kolem vlakového nádraží, kde se ukrývá například malá vodní elektrárna, zpět k výchozímu bodu.

Druhá část stezky by turisty zavedla do severní části obce, tedy na hlavní náměstí, ke škole a ke zvonici až na umrlčí cestu a kolem hřbitova by se vraceli zase zpět.

Pro turisty by mělo navíc vzniknout také informační centrum. To by v budoucnu mohlo najít umístění v budově staré radnice na náměstí, která však nejdříve vyžaduje rekonstrukci, a to, jak sama starostka připustila, je hudba budoucnosti.

Do té doby by centrum pro turisty mohlo najít umístění v knihovně, která sídlí v přízemí obecního úřadu. Otevírací doba infocentra by se ale musela přizpůsobit době, kdy je otevřená knihovna.