Zatímco mužských rolí bylo pro kompars dostatek, ženské úlohy obsadil štáb velmi rychle. Pro scény na žlebském zámku hledali totiž jen dvanáct žen a pět dívek. A tak některé ze zájemkyň tentokrát díru do filmového světa neudělaly. Zato muži měli větší štěstí. Obsadili role stráží, pážat, lokajů, ale i nápadníků. Princezna si totiž dá podmínku, že si vezme toho, kdo přijde s nejkrásnější hádankou. Nechybí ani role vojáků. „Dochází ke střetu královských vojáků s bandou loupežníků pod vedením Madlafouse ztvárněného Miroslavem Táborským, který si myslí na princeznu,“ přiblížil jednu scénu vedoucí castingu Karel Šťovíček.

„Chtěl jsem to zkusit. Už dříve jsem to u filmu zkoušel, ale v komparsu vzali rodiče,“ zmínil Luboš Matějka, který si zahraje právě vojáka. Pohádka je jistě všem blízký žánr. Navíc budou mít možnost setkat se i se známými českými hereckými hvězdami – například Ladislavem Potměšilem v roli krále, ale i populárním mladým hereckým idolem Janem Dolanským. „Je mi blízký vojenský žánr,“ podotkl budoucí pohádkový strážný Samuel Smešný ze Žlebů.
Vybírat z kvanta neprofesionálních herců je těžký úkol. „Mám požadavky režie, kostyméra, uměleckého maskéra. Důležitá je tu třeba délka vlasů, střih a barva,“ vysvětlil Karel Šťovíček s tím, že nemá bohužel čas lidem zdůvodňovat, proč zrovna oni se nehodí do filmové pohádky.

Kostýmní zkoušky a natáčení začne na zámku již 21. srpna a štáb se sem přesunuje z natáčení na zámku Sychrov. „Kompars a další účinkující čeká zkouška kostýmů a úprava v rukou maskérů,“ přiblížil Karel Šťovíček. Pohádka na motivy Jana Drdy a podle scénáře Zdeňka Trošky, která se
v těchto dnech začala natáčet v jihočeském Týnci nad Vltavou, bude mít svoji premiéru v únoru příštího roku.