„Je tam strašně zanedbaná údržba. Například římsy nad chodníky u kina jsou promrzlé a mohou kdykoliv začít padat,“ upozornil ještě před hlasováním členy samosprávy Lubomír Dolák ze Správy městského majetku.

Ztotožnil se s ním zastupitel Ladislav Chaloupka. Naznačil, že město vlastní spoustu jiných nevyužívaných budov, které jsou ve špatném stavu, například stará škola pod farou, Zručský dvůr nebo bývalá integrovaná střední škola. „Proč peníze neinvestovat jinde,“ položil kolegům řečnickou otázku s tím, že v případě prodeje hotelu Baťov je vyvolávací cena tři miliony devět set tisíc korun.

Zastupitel Miroslav Čarek se naopak nákupu typické stavby čtyřicátých let dvacátého století nebránil. "Když bude budova naše, tak prodat ji můžeme vždycky. Hotel nám kazí pověst. V dražbě ho může koupit nějaký dobrodruh, který nám ho nechá spadnout na hlavu," vyslovil svůj názor Miroslav Čarek.

„Je to strategická budova v centru nové části města. Dala by se využít například jako ubytovna pro větší počet sportovců,“ přidala se radní Andrea Pacalová.

Nic proti účasti v dražbě neměla ani zastupitelka a ředitelka základní školy, ovšem na sto procent o tom přesvědčena nebyla. „Jsem také pro, ale řekněte mi, kde na to vezmeme peníze, abychom mohli hotel zrekonstruovat. Stane se město tím, kdo sežene správného investora. Je to vůbec ve Zruči možné," ptala se kolegů Ivana Stará.

Podle Čarka se v tomto případě jedná o běh na dlouhou trať a jako příklad uvedl osud zručského zámku, o kterém se v minulosti také velmi debatovalo. „A co se s ním nyní díky dotacím povedlo udělat," poznamenal Čarek.

„Nemít možnost ovlivnit tuto budovu a čekat na to, jak to dopadne, je chyba," vyjádřil svůj názor místostarosta Jan Jelínek, načež zastupitel Bohuslav Škornička řekl rezolutně: „"Jsem proti."

I když někteří členové samosprávy projevili o strategicky zajímavou budovu v centru města zájem, o nadpoloviční většinu se stejně nejednalo. Jak který zastupitel hlasoval a jaký měl názor, se dočtete ZDE.

Veřejná dražba hotelu Baťov, jehož cena se podle znalce pohybuje okolo sedmi milionů korun, se uskuteční v úterý 14. října od 11 hodin v zrcadlovém sále na zámku ve Zruči nad Sázavou.

Mělo by město usilovat o hotel Baťov? Hlasujte v anketě vpravo nebo vyjádřete svůj názor v diskuzi.