„Vytvoří se zdravá konkurence. A tu Tesco v tuto chvíli nemá,“ uvedl před klíčovým hlasováním Miroslav Čarek.

O poznání opatrnější už byl místostarosta Jan Jelínek, když vyzval kolegy ke zvážení, jestli do výstavby Penny marketu vůbec jít a „odrovnat“ tak místní podnikatele v potravinářském oboru. „Na to bych se neohlížel, protože právě oni dříve dlouho dobu drželi vysoké pražské ceny,“ oponoval Ladislav Chaloupka. „Byla bych pro další market ve městě, ale na jiném místě,“ podotkla radní Andrea Pacalová.

Právě ona a místostarosta Jelínek se zdrželi hlasování, zatímco ostatní členové samosprávy, kromě Petra Nováka, Bohuslava Škorničky, Dany Radilové a Libuše Pletichové, kteří se zasedání nezúčastnili, byli pro.

„Ani nás s daným záměrem neseznámili,“ zmínil s jistou dávkou hořkosti v hlase zručský živnostník Jaroslav Studnička a pokračoval: „Nemá se ale cenu rozčilovat. Město potřebuje peníze, tak prodává, když je poptávka. Dokud to půjde, budeme se snažit uživit, a když ne, zavřeme krám. To se nedá nic dělat.“

Po verdiktu zastupitelů teď musí přehodnotit své plány tým v Sázavance na náměstí Míru, kde lze zakoupit potraviny a drogerii. „Chtěli jsme rozšiřovat prodejnu, ovšem nyní se budeme hodně rozmýšlet, protože po otevření Penny marketu půjdou tržby zákonitě dolů a nebude tolik peněz na nájem. Rozhodnutí města lze považovat za likvidaci živnostníků,“ uvedl Vlastimil Janata, který spolupracuje s majitelkou Sázavanky.

Ještě horší vyhlídky čeká Potraviny Happy v Kutnohorské ulici. „Do půlroku se přeorientujeme na prodej květin,“ předeslala majitelka obchodu Jaroslava Šťastná.

K otevření zručského Penny marketu by mělo dojít zhruba za půldruhého roku.

Svůj názor k dané problematice můžete vyjádřit příspěvkem v diskuzi nebo hlasováním v anketě vpravo nahoře.