„I z tohoto pohledu mohu setkání vyhodnotit jako úspěšné. Navíc nám pršelo jen pět minut, zatímco v okolí města bylo dešťových srážek podstatně více. Mraky se nám prostě vyhnuly,“ spokojeně konstatoval hlavní pořadatel festivalu Vlastimil Roflík.

Vadou na kráse se nestala ani neúčast slovenské populární skupiny Peha. Roflíkovi totiž volala zpěvačka Katarína Knechtová, že je nemocná, a kapela kvůli tomu musí v těchto dnech zrušit všechny plánované koncerty. Pehy se tak nedočkali například ani víkendoví návštěvníci sedmadvacátého srazu všech Lhot a Lehot v České republice v Jestřabí Lhotě na Kolínsku. „Naštěstí znám Mersího, zpěváka formace Děda Mládek Illegal Band, která ochotně zaskočila a byla možná větším přínosem než Peha,“ poznamenal Vlastimil Roflík.

Ten měl radost i z přítomnosti zručského starosty Martina Hujera. „Přišel do areálu pod zámkem ve festivalovém tričku. Patří mu dík za podporu stejně jako Středočeskému kraji, celému městskému úřadu a řadě dalších partnerů,“ uvedl Roflík.

Festival Zámek se stále více dostává do povědomí místních občanů, což pořadatel uvedl na příkladu. „Zatímco při prvním ročníku si stěžovalo dvacet lidí na rušení nočního klidu, tak loni už jich bylo jenom pět a tentokrát pouze jeden,“ usmíval se Vlastimil Roflík. I on se dostal na pódium, a sice jako člen kapely Tři sestry Revival Banda. Příští rok se ve Zruči nad Sázavou sejdeme určitě znovu a zase ve stejný termín, tedy pátého července. Výčet kapel však po mně v tuto chvíli ještě nechtějte,“ uzavřel Roflík.

Letos hudební fanoušky potěšily skupiny Prohrála v kartách, Morčata na útěku, Josef Mařánek, Heebie Jeebies, Fetus in Fetu, Votchi, Sweet Pain, Tři sestry Revival Banda či Děda Mládek Illegal Band. Nechyběla ani technoscéna, kde řádil DJ Kooki.