V centru staré části města totiž vzniká nový polyfunkční objekt, kde by kromě veřejných toalet v moderním „samočistícím“ provedení měly najít místo také prodejna tisku a rychlé občerstvení. Hrubá stavba budovy je již hotova a nyní se provádějí vnitřní práce. Zároveň jsou s odborníky dolaďovány architektonické detaily (například obklad fasády nebo okolní dlažba) tak, aby korespondovaly i s připravovanou koncepcí rekonstrukce celého náměstí. „Půjde-li všechno podle plánu, bude provoz polyfunkčního objektu zahájen v polovině července,“ přislíbil zručský starosta Martin Hujer.

Město jako investor stavby proto již nyní v předstihu vypsalo záměr na pronájem prostor trafiky i veřejného občerstvení, a to buď jedinému zájemci, nebo i pro každý prostor zvlášť. Nabídky lze podávat do zítřejších jedenácti hodin v kanceláři starosty. „Jak vyplývá ze zveřejněných podmínek, bude se u nabídek posuzovat mimo výše nájemného také provozní doba a nabízený sortiment,“ podotkl Hujer s tím, že bližší informace lze najít na internetových stránkách www.mesto–zruc.cz.

Místní občané i turisté, kteří v létě navštíví tuto část Posázaví, se tak mohou těšit na zlepšení služeb i na něco dobrého k jídlu.