Venuše má dvě tváře

Venuše - tohle krásné jméno dostala kočka s jedinečnou tváří. Narodila se v roce 2009 a hvězdou internetu se stala právem.

Její tvář je zřetelně rozdělená na dvě poloviny, z nichž jedna je černá a druhá zrzavá. Odlišně zbarvené má i oči. V zrzavé polovině má modré oko, v té černé zelené. Nepohrál si s ní ovšem fotoshop, jak si mnozí mysleli, ale je to skutečně dílo matky přírody.

| Video: Youtube

Grumpy Cat vydělávala jako modelka

Když v roce 2019 umřela kočka Grumpy Cat, která se proslavila svým nevrlým a mrzoutským výrazem, smutnily miliony fanoušků, kteří tuhle kočku s netradiční tváří sledovali na sociálních sítích.

Stala se součástí mnoha internetových memů. Díky řadě reklamních kampaní svým majitelům, žijícím ve Phoenixu v Arizoně, dokázala za sedm let svého života vydělat přes dvě miliardy korun. Výraz, který měla zřejmě kvůli spodnímu předkusu, rozhodně neodpovídal její povaze. Byla hravá, ráda dováděla a k mrzoutovi měla daleko. Uhynula na komplikace po infekci močových cest.

Lil Bub přispívala na charitu

Hvězdou internetu byla i kočka Lil Bub, která tenhle svět opustila jako osmiletá jen pár měsíců po své mračící se kolegyni. Na instagramu měla téměř dva a půl milionu sledujících.

| Video: Youtube

Této kočce se díky její popularitě podařilo na charitativní účely pro jiná zvířata získat více než sedm set tisíc dolarů. Lil Bub se narodila s několika vadami, včetně trpasličího vzhledu. Zůstala jí proto velikost kotěte a atypický vzhled jako baňaté oči, nedostatečně vyvinutá čelist a žádné zuby, kvůli čemuž jí stále visel jazyk ven. Zemřela ve spánku na kostní infekci.

Vykulené oči nemohl zavřít

Krátkosrstý kocourek Herman z Kodaně se narodil s vzácnou genetickou vadou. Ta mohla za jeho neuvěřitelně vykulené oči, které nemohl zavřít ani během spánku, protože přes ně nedokázal přetáhnout oční víčka. Herman tak měl stále tak trochu vyděšený výraz. A že spí, se nejlépe poznalo podle jeho chrápání.

| Video: Youtube

Jeho majitelka o něj láskyplně pečovala až do roku 2019, kdy opustil tento svět. Jeho četní fanoušci, které měl na instagramu, na něho také jistě nikdy nezapomenou.

Barivel měří 120 centimetrů

Kocour Barivel z Itálie se v roce 2018 stal nejdelší kočkou domácí a byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší žijící kočka na světě. Mainský mývalí kocour Barivel měří 120 centimetrů, nejraději prý má tuňáka a kuře a jeho majitelka těší kocourovy fanoušky na Instagramu jeho fotkami.

Chodí po dvou jako dinosaurus

Kočka Zenny, které přezdívají Kachna, je důkazem, že šťastná a milovaná může být, i když k ní byl osud nevlídný. Nemá totiž přední končetiny, ale naučila se bravurně chodit po zadních, i když přitom připomíná spíš malého chlupatého dinosaura, než šelmu. Zvládá chodit do schodů i z nich a života si užívá plnými doušky. Majitelé svoji Kachnu zbožňují a ona jim to oplácí svou přítulností a hravostí. Skvěle navíc vychází i s ostatními zvířaty. Podívat se na Zenny můžete ve videu na začátku článku.

Sbírka na šestinohou Polly

Opačný problém měla černobílá kočka Polly, která se narodila s nadbytečnými končetinami. Vada, kterou Polly trpí, postihuje jednu z deseti tisíců koček a trpí jí především toulavé kočky. Znemožňuje jim pohyb a velmi komplikuje už tak nelehký život.

Polly měla ale štěstí. Zvláštní šestinohé kočky, trpící vrozenou vadou, si před pár lety všimla skupina dobrovolníků a spustila online sbírku na její operaci. Odezva byla rychlá a první operace dopadla dobře. Ukázalo se ale, že Polly bude potřebovat ještě další dvě operace. Měla totiž i jednu ledvinu navíc a displazii kyčelního kloubu, takže sbírka pokračovala s cílem, aby byla z Polly zdravá kočka, která najde nový domov. I Polly najdete v úvodním videu.

Colonel Meow, nejchlupatější kočka

Colonel Meow, držitel rekordu o nejchlupatější kočku, patřil k internetovým kočičím celebritám. Himalájsko-perský kocour se do Guinessovy knihy rekordů dostal díky své srsti, která měla délku 23 centimetrů a vyžadovala česání několikrát týdně.

O titul nejnaštvanější kočky světa soupeřil s další kočičí hvězdou sociálních sítí, kterou byla Grumpy Cat. Colonel Meow zemřel v roce 2014 v pouhých dvou letech.

Wilfred se v davu neztratí

Perský kocour Wilfred, žijící v Londýně, zaujal na internetu svým neobvyklým vzhledem. I když jeho majitelka Jenna původně neplánovala mít doma nějaké zvíře, jakmile uviděla inzerát, neodolala tomuhle chlupáči, jehož podivně deformovanou lebku způsobila genetická mutace.

Wilfred má špatný skus a jeho vada se bude s věkem ještě prohlubovat. V životě mu to ale nijak nepřekáží, je v dobré kondici a pro svoji paničku je ten nejroztomilejší kocour na světě.

Krasavice Irris a Abbys

Sněhobílá dvojčata Irris a Abbys si pořídil Pavel z Petrohradu v roce 2016. Brzy bylo jasné, že se tyhle jedinečné krásky stanou hvězdami internetu.

Jsou totiž nositelkami genu heterochromatie, který způsobuje, že mají kočky jedno oko modré a druhé žluté. A navíc jsou velmi fotogenické.

Maxikocour Kefír je z Ruska

Julia Mininová z ruského města Staryj Oskol nedaleko ukrajinských hranic vlastní možná největšího kocoura. Váží přes dvanáct kilogramů, jmenuje se Kefír a je velmi přátelský. K druhým narozeninám dostal pořádnou flákotu masa a koktejl s oblíbenými krevetami.

Unikátní kocour ještě nejspíše o něco povyroste. Podle odborníků totiž plemeno mainské mývalí kočky zcela dospěje až kolem třetího roku.

Montyho zachránili z útulku

Monty se narodil bez nosní přepážky a dlouho žil v útulku. Milujícího pána vyhlížel marně. Bylo tu dost jiných, roztomilých kočiček, takže na něj zbyly jen soucitné pohledy příchozích. Ale i na něj se nakonec usmálo štěstí. Rodina, která už kočky měla, se do něj zamilovala na první pohled a Monty tak našel ve třech letech konečně nový domov.

Nová rasa s mandlovýma očima

Jelena Virjuková se nadchla pro myšlenku vyšlechtit novou originální rasu koček. Nejprve je začala kreslit. Potom jako základ zkřížila donského sphynxe a skotskou klapouchou kočku. Výsledný kříženec byl téměř bezsrstý.

V roce 2004 se jí podařilo vyšlechtit rasu Levkoy Primero s neobvykle zahnutými oušky a mandlovýma očima. Bez certifikátu sice své plemeno nemůže šířit do světa, ale už ho začala aktivně propagovat na Ukrajině a v Rusku.

Kočky s lidskou tváří

Chovatelka Taťána Rastorguevová z Ruska se pokouší vyšlechtit kočky s lidskou tváří. Účet Rastorguevové na Instagramu, CatsVill County, má již sto dvacet tisíc sledujících. Nejvíce zájmu vzbuzuje především jeden z jejích mazlíčků. Jmenuje se Valkyrie a na sítích je hvězdou. Jedná se o druh mainské mývalí kočky, což je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen.

Její speciálně vyšlechtěná koťata se na vás dívají vážným výrazem se svraštělým obočím, skutečně podobným tomu lidskému. „Každý chovatel má svůj vlastní ideál kočky, kterou si chce pořídit. Na svém snu pracuji již dlouho, šestnáct let. A nyní jsem velmi blízko svému cíli,“ řekla před časem deníku Daily Mail.